default_mobilelogo

In memoriam

Leonhard Turvas
Kolonni liige 1988.a. peale. Leo, nagu teda hüüti, oli energiline ja truu Kolonni patrioot, kes ei pidanud 73 aasta vanuselt paljuks jalutada oma kodukülast 3 km jala bussipeatusse, et osaleda Kolonni koosolekutes ja demonstratsioonides. Leo traagiline surm on politseil jäänud tänini lahendamata. Puhka rahus Leo!

Henn Tõldsepp
Kolonni liige 1988.a. Henn oli igati aateline eestlane ja truu Kolonni patrioot. Henn osales aktiivselt Kolonni aktsioonides ja pani ise alati õla alla. Tema poolt sai valmistatud Kolonni esimene infostend. Henn on küll läinud aga meie mälestust temast on meiega.

Juhan Pruuli
Kolonni liige 1989.a. Juhani võitlustee Kolonni ridades jäi lühikeseks, sest haigus röövis Juhani meie seast. Ometi jõudis Juhan tähistada koos meiega Vabariigi 71.aastapäeva ja mälestada küüditatuid. Puhka rahus Juhan, sind ei ole unustatud.

Linda Paas
Liige alates 1988.a. algusest. Linda oli tõeline eesti patrioot ja aktiivne kolonni liige. Linda osales kõigil Kolonni aktsioonidel, tegi tõhusat selgitustööd rahva seas ja kaasas paljusid võrulasi meid toetama. Mälestus Lindast jääb sädemena hõõguma meie südames.

Tiina Zukevits
Tiina oli see vapper tüdruk, kes kandis sinimustvalget lippu 21. oktoobril. Tiina osales kalmistu korrastamisel ja oli Kolonni asutajaliige. Vaprusest aga üksnes ei piisa kui haigus sind murdma hakkas ning meie seast minema viis.
Puhka rahus Tiina!

Toivo Kinsigo
Liige 1992.a. Toivo oli esmalt üks võrukestest, kes toetas Kolonni ja meie ettevõtmisi ning hiljem astus meie ridadesse.

Maimu Kinsigo
Liige 1992.a. Maimu jagas Toivoga sama saatust. Koos olid nemad elanud, koos Kolonni aktsioone toetamas käinud, koos muresid jaganud ja koos nemad siit ilmast lahkusid.

Koit Perli
Kolonni liige 1988.a. Puhka rahus Koit!

Heino Kallas
8. detsembril 2009 lahkus meie seast, peale pikemat haigust, Vaba-Sõltumatu Kolonni Nr.1 liige Heino Kallas.
Heino osaledes aktiivselt Vaba-Sõltumatu Kolonni Nr.1 töös 1989.a.

Aavo Savitsch
23. detsembri 2009 lahkus meie seast tulihingeline Vaba-Sõltumatu Kolonni Nr.1 aktivist Aavo Savitsch.